menusearch
sepehreroshan.ir

ایران ترانسفو با همراهی گسترده صنایع و جامعه کارگری زنجان، یاد شهدای خدمت را گرامی داشت

جستجو
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۸:۱۶:۴۸
۱۴۰۳/۳/۶ یکشنبه
(0)
(0)
ایران ترانسفو با همراهی گسترده صنایع و جامعه کارگری زنجان، یاد شهدای خدمت را گرامی داشت
ایران ترانسفو با همراهی گسترده صنایع و جامعه کارگری زنجان، یاد شهدای خدمت را گرامی داشت

به گزارش پایگاه خبری سپهر روشن از  روابط عمومی گروه صنعتی ایران ترانسفو، سانحه هوایی روز 30 اردیبهشت که به شهادت آیت‌الله ابراهیم رییسی؛ رییس‌جمهور مردمی، حسین امیرعبداللهیان؛ وزیر امور خارجه، مالک رحمتی؛ استاندار آذربایجان شرقی، آیت الله آل‌هاشم؛ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و چهار نفر دیگر از همراهان آن‌ها، به ویژه شهید سرهنگ دوم خلبان قدیمی از خطه قهرمان پرور زنجان منجر شد داغ بزرگی بر دل ایران و ایرانیان گذاشت.

پس از اعلام شهادت رییس‌جمهور و همراهانش موجی از غم و اندوه کشور را فرا گرفت و اقشار مختلف با برگزاری مراسم مختلف عزاداری، ناراحتی خود را از این حادثه ابراز کردند.

صنایع مختلف تولیدی و جامعه کارگری استان زنجان هم از این قاعده مستثنا نبود و گروه صنعتی و دانش‌بنیان ایران ترانسفو با همکاری و تعامل و به نمایندگی از واحدهای تولیدی بزرگ استان همانند شرکت پارس سوییچ، شرکت روی خالص‌سازان و مجتمع آندیا فولاد و ... عصر روز شنبه ۵ خرداد ماه، مراسم باشکوه عزاداری با حضور مسئولان استانی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مداحان شاخص استان در مصلی بزرگ ایران ترانسفو برگزار کرد.

 

شهید رییسی به‌عنوان الگوی مدیریت تراز اسلامی در حافظه مردم ایران جاودانه شد

مهدی صادقی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در مراسم گرامیداشت و یادبود آیت‌الله سید ابراهیم رییسی و همراهان ایشان با تسلیت شهادت نابه هنگام رییس جمهور مردمی و دیگر شهدای خدمت، اظهار داشت: شهید جمهور مصداق بارز فردی بود که با سعادت زیست و با سعادت از دنیا رفت، این شهید والامقام همچون دکتر بهشتی، بهشتی وار زیست و به شهادت رسید.

وی ادامه داد: امروز در سوگ شخصیتی گرد هم آمدیم که خستگی نمی‌شناخت و عمر گرانبهای خود را وقف ایران کرد و از روحیه کار جهادی، انقلابی، مردم مداری و عدالت محوری تغییر مسیر نداد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با بیان اینکه آیت‌الله رییسی با تلاش شبانه‌روزی به دنبال رفع گرفتاری‌های مردم بود، تصریح کرد: کارنامه ایشان سراسر دستاوردهای گران سنگ برای مردم است. وی با یادآوری اینکه شهید جمهور خستگی نمی‌شناخت و بی وقفه به دنبال حل مشکلات کشور و مردم بود، تصریح کرد: وی به عنوان الگوی مدیریت تراز اسلامی در حافظه مردم قدرشناس ایران ماندگار خواهد بود و در تشییع باشکوه شهدای خدمت به عینه این قدرشناسی را دیدیم.

صادقی با یادآوری اینکه داشتن روحیه صداقت با مردم و پیروی از سیره امامین انقلاب از ایشان چهره مردمی ساخته بود، خاطر نشان کرد: در کنار تمام تلاش هایی که این رئیس جمهور برای رفع مشکلات جامعه داشت، بی شک از مهمترین خدمات ایشان تمرکز بر ظرفیت های داخلی برای پیشرفت کشور بود.

به گفته صادقی، اهتمام ایشان به تولید و حمایت از کارگران به عنوان موتور محرکه در تمام استان‌ها به ویژه در ایران ترانسفو فراموش شدنی نیست،

در سال 98 آیت الله رئیسی در کسوت ریاست قوه قضاییه به استان زنجان سفر کرد و سبب شد ایران ترانسفو جان تازه‌ای پیدا کند؛ بازگردان بخشی از سهام گروه صنعتی به دولت از دیگر اقدامات وی در حوزه این گروه صنعتی بود و همچنین انجام تهاتر یک هزار و و ۲۰۰ میلیارد تومانی بدهی شرکت برای این شرکت قابل توجه است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو ادامه داد: با حمایت شهید جمهور از واحدهای صنعتی شاهد رشد تولید در کشور بودیم و کاهش بیکاری از زمان تصدی ریاست جمهوری ایشان گواه این مطلب است. راه‌اندازی طرح‌های اقتصادی و پروژه‌های زیر بنایی به رونق تولید کشور کمک کرد. در دوران تحریم بصیرت ایشان در دفاع از زیاده‌خواهی دشمنان سبب تحکیم روحیه خودباوری در مردم شد.

حجت‌الاسلام حسن بیگدلی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سانحه هوایی بالگرد حامل رییس‌جمهور اظهار داشت: اگر بخواهیم در معرفی جایگاه آیت‌الله رییسی صحبت کنیم، لازمه آن تأمل در آیه‌های قرآن است. خداوند متعال با بنده‌هایش برای انسان شدن و خدا را در درونشان زنده کردن، شرط کرده است. اگر متوجه شویم که فقط برای خدا کار کنیم، برای خدا به دیگران کمک کنیم؛ برای رضای خدا به دیگران کمک کنیم، از غیر خدا نترسیم و فقط برای رضای خدا کار کنیم، آنجاست که خدا یاری‌گر انسان می‌شود. آنجاست افرادی همانند امام خمینی(ره)، حاج قاسم سلیمانی و آیت‌الله رییسی در تاریخ ماندگار می‌شوند و تشییع میلیونی برای آنان برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام بیگدلی تشریح کرد: 63 کشور در تشییع جنازه شهید رییسی شرکت می‌کنند؛ بیش از 110 کشور پیام می‌فرستند؛ این عزت برای کشورمان است.

 

وی گفت: همه می‌دانیم شهید رییسی دولت را با کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی تحویل گرفت و با این وضیت کشور را اداره می‌کرد. زمانی که دولت را تحویل گرفت فقط دولت 300 هزار بشکه نفت فروش داشت، ولی امروزه بیش از یک میلیون و 700 هزار بشکه نفت صادر می‌کنیم. خدمات این شهید بزرگوار در این کشور ماندگار شد و همه ما از آن به نیکی یاد خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه خدمات شهید رییسی فراموش شدنی نیست، مطرح کرد: شهید رئیسی 10 هزار کارخانه متوقف شده را احیا کرد و مجدداً چرخ تولید را احیا و کارگران را به شغل برگرداند.

پیش از صحبت‌های حجت‌الاسلام بیگدلی، مداحان و شاعران سرشناس استان زنجان حاج‌ولی‌الله کلامی زنجانی، سیدیوسف شبیری و سیدمجید موسوی به مرثیه‌خوانی پرداختند.

آخرین اخبار