menusearch
sepehreroshan.ir

بیش از ۲ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در زنجان معدوم شد

جستجو
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۴۸:۴۹
۱۴۰۳/۱/۱۶ پنج شنبه
(0)
(0)
بیش از ۲ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در زنجان معدوم شد
بیش از ۲ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در زنجان معدوم شد

سپهر روشن - معاون سلامت دامپزشکی زنجان گفت: بیش از ۲ تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در بازرسی‌های نوروزی در این استان کشف و معدوم شد.

علی مردانی روز پنجشنبه افزود: گفت: در قالب اجرای طرح تشدید نظارت بر تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی تا پایان روز سیزدهم فروردین ماه جاری چهار هزار و ۶۱۷ مورد بازدید نظارتی از این مراکز انجام شد.

این مسوول ادامه داد: در این بازدیدها ۳۶۱ مرکز متخلف عرضه و فروش فراورده های خام دامی در استان زنجان به دلیل موارد غیر بهداشتی تذکر کتبی و شفاهی دریافت کردند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی زنجان افزود: اجرای طرح نظارتی دامپزشکی در این استان از ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ با حضور ۲۶ اکیپ دامپزشکی شامل ۸۴ کارشناس آغاز شد.

مردانی افزود: تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور استان زنجان تحت نظارت کامل دامپزشکی است و مصرف کنندگان می‌توانند محصولات این مراکز را با اطمینان مصرف کنند مشروط بر اینکه به نشان دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضای محصول دقت کنند.

وی اظهار داشت: طرح تشدید نظارت های نوروزی اداره کل دامپزشکی زنجان تا ۲۲ فروردین ماه ادامه دارد و هم استانی های می‌توانند گزارشهای خود را در خصوص تخلفات در عرضه و تولید فرآورده های خام دامی با شماره ۱۵۱۲ یا پیامک ۳۰۰۰۲۴۱۲ در میان گذارند.

به گفته معاون سلامت دامپزشکی زنجان طرح نظارتی دامپزشکی در این استان از ۱۹ اسفند سال گذشته با حضور ۲۶ اکیپ دامپزشکی شامل ۸۴ کارشناس اجرا شد.

آخرین اخبار