menusearch
sepehreroshan.ir

جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۴۲:۳۸
۱۴۰۲/۷/۸ شنبه
(0)
(0)
جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت
جشنواره آش و نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان گشایش یافت

سپهر روشن - شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی شامگاه جمعه با حضور معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و.صنایع دستی و مسوولان استانی در محل نمایشگاه های بین المللی کاسپین این شهر گشایش یافت.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در مراسم افتتاح این رویدادهای فرهنگی با بیان اینکه این۲ آیین ملی توسط میراث فرهنگی در تقویم رویدادهای ملی ثبت شده است، افزود: شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، محل ملاقات اقوام، کشورها و ادیان مختلف است.

سید سعید صفوی با بیان اینکه امروز کلکسیونی از زیبایی ها و هنرمندی زنان و مردان ایران زمین در نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان را شاهد هستیم، اضافه کرد: ۹ شهر و یک روستای جهانی در نمایشگاه صنایع دستی شرکت کردند.

این مسوول ادامه داد: در کنار برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی و نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات، معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و اجرای رویدادهای مختلف فرهنگی نیز اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: از مجموع ۲۹۹ رشته صنایع دستی کشور حدود ۵۴ رشته در زنجان فعال و زنجان قطب صنایع‌دستی فلزی ایران است.

صفوی با بیان اینکه سال قبل ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات این اداره کل بود، افزود: امسال فقط از تسهیلات ۱۴۰۰، ۹۲ میلیارد تومان طی یک و نیم ماه جذب شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این بخش صنعت بخشی از تسهیلات نیز برای تکمیل پروژه های گردشگری اختصاص یافت، گفت: طی هفته دولت افتتاح های خوبی انجام شد و ادعا می‌کنیم این استان به شهر جشنواره ها تبدیل شده است.

شهردار زنجان به عنوان رئیس جشنواره نیز با بیان اینکه این استان در برگزاری جشنواره های مختلف موقعیت شناس است، گفت شهر زنجان در شرایط سال گذشته، جشنواره ملی آش را برگزار کرد و امسال هم بلافاصله جشن های ربیع را آغاز کرده است.

علیرضا فیروزفر افزود: در پروژه سبزه میدان به مدت چند روز برنامه نشاط ربیع به مدت چهار روز برگزار شد و امروز هم ۲ نمایشگاه را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: طی روزهای یازدهم و دوازدهم مهر نیز جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم(ص) و سپس برنامه های دیگری مد نظر قرار گرفته است.

زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله و میزبان مهربان، از تاریخ ۷ تا ۱۱ مهرماه شاهد ۲ رخداد فرهنگی اس علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۱۹ از بخش های مختلف آن بازدید کنند.

 

 

هدر سایت
آخرین اخبار