menusearch
sepehreroshan.ir

جشنواره پانتومیم زنجان بین المللی شد

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۶:۶:۳
۱۴۰۲/۷/۱۰ دوشنبه
(0)
(0)
جشنواره پانتومیم زنجان بین المللی شد
جشنواره پانتومیم زنجان بین المللی شد

سپهر روشن - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: سال گذشته جشنواره پانتومیم زنجان در اولین دوره برگزاری در سطح ملی برگزار شد و با توجه به تجربه موفقی که به دست آمد امسال این رویداد هنری در سطح بین المللی برگزار می‌شود.

 

ابراهیم قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری این جشنواره در زنجان، افزود: امسال هماهنگی های متعددی با راهبری استاندار زنجان برای برگزاری این رویداد مهم هنری در استان انجام شده است.
وی اظهار کرد: تاکنون حضور گروههایی از کشورهای پاکستان، تونس، ژاپن و ایتالیا در این جشنواره قطعی شده است.
قاسمی به لزوم همراهی رسانه ها در برگزاری پر رونق جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این رویداد هنری را در شأن استان زنجان برگزار کنیم.

جشنواره پانتومیم زنجان حاصل تلاش ها و پیگیری های ۱۰ ساله است

دبیر دومین جشنواره بین المللی پانتومیم با بیان اینکه برگزاری جشنواره پانتومیم در زنجان حاصل تلاش ها و پیگیری های ۱۰ ساله است، گفت: این جشنواره از تخصصیترین جشنواره های کشور است.
ساسان قجر افزود : پانتومیم زبان بین المللی هنرهای نمایشی است و از بهترین روش ها برای انتقال مفاهیم و پیام ها برای همه آحاد جامعه محسوب می‌شود.
وی به راه اندازی خانه پانتومیم ایران در زنجان اشاره کرد و افزود: با تأسیس این خانه در زنجان، ما در خانه بین المللی پانتومیم نیز صاحب کرسی شدیم.
قجر ادامه داد: از ۲۸ کشور، گروه های متقاضی شرکت در جشنواره داشتیم منتها به واسطه محدودیت ها در اسکان، پنج اثر برای حضور در جشنواره پذیرفته شد.
دبیر دومین جشنواره بین المللی پانتومیم گفت: هیأت انتخاب آثار دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان، ۱۸ اثر را برای حضور در سه بخش اصلی این رویداد معرفی کرد.
قجر افزود: هیأت انتخاب آثار دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان، متشکل از علیرضا ناصحی، حمید عزتی‌ کُلی و حمیدرضا رستم‌خانی از بین ۴۶ اثر رسیده به دبیرخانه این رویداد از سراسر کشور، ۱۸ اثر را با تأیید نهایی دبیر جشنواره جهت حضور در بخش‌های مختلف این رویداد معرفی کرد.
دومین جشنواره پانتومیم زنجان با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور، خانه پانتومیم، انجمن هنرهای نمایشی ایران و همراهی نهادهای استان، ۱۷ تا ۲۰ مهر امسال در زنجان برگزار می‌شود.

هدر سایت
آخرین اخبار