menusearch
sepehreroshan.ir

سه رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری ثبت شد

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۹:۴۸
۱۴۰۲/۵/۳۱ سه شنبه
(0)
(0)
سه رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری ثبت شد
سه رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری ثبت شد

سپهر روشن - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان زنجان گفت: سه رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری ثبت شد.

 

سیدسعید صفوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سومین نشست شورای ثبت رویدادهای گردشگری کشور، با ثبت سه رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری موافقت شد.

وی افزود: از جمله رویدادهایی که با ثبت آن در تقویم گردشگری کشور موافقت شد، جشنواره بین‌المللی غذای اکو بود که ۶ دوره آن در استان زنجان برگزار شده است.

صفوی ادامه داد: از دیگر رویدادهای مهمی که با ثبت آن در تقویم گردشگری موافقت شد، جشنواره آش است که تاکنون ۱۳ دوره آن برگزار شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: همچنین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی که ۱۶ دوره به میزبانی استان زنجان برگزار شده است، نیز از دیگر رویدادهایی بود که با ثبت آن در تقویم گردشگری کشور موافقت شد.

وی افزود: رویدادها به‌عنوان یک محرک مهم گردشگری برای نمایاندن آیین‌ها، مراسم و جشن‌ها در مناسبت‌های خاص اجرا می‌شود که در برنامه‌های توسعه‌ای و بازاریابی نقش مؤثر و برجسته‌ای ایفا می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه ورود رویدادهای گردشگری استانی به سامانه ثبت رویدادهای گردشگری کشور اقدامی کارشناسی و بر پایه تجمیع شاخص‌ها و کسب نظرات کارشناسی مربوطه است، افزود: این اقدام بستری جذاب و کارآمد از رویدادهای گردشگری متنوع را پیش روی گردشگران خواهد گشود تا با اطمینان از کیفیت برگزاری برای کسب امتیازهای لازم، سفری متنوع به مقصد رویداد مورد نظر را برنامه‌ریزی کنند.

صفوی گفت: این امر مهم می‌تواند گامی مهم برای رونق صنعت گردشگری و حضور بیش‌ازپیش مسافران و توریست‌ها در استان زنجان باشد.

تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور برای بهره‌برداری علاقه‌مندان این موضوع، در پرتال جامع گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به آدرس www.visitiran.ir قرار دارد.

هدر سایت
آخرین اخبار