menusearch
sepehreroshan.ir

نرخ باسوادی در زنجان بالاتر از میانگین کشور است

جستجو
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۱۳:۵۶
۱۴۰۲/۹/۲۹ چهارشنبه
(0)
(0)
نرخ باسوادی در زنجان بالاتر از میانگین کشور است
نرخ باسوادی در زنجان بالاتر از میانگین کشور است

 

 

سپهر روشن - معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: میزان باسوادی در جامعه هدف نهضت سواد آموزی ( افراد ۱۰ تا ۴۹ سال ) در این استان ۹۶.۱ درصد است که حدود سه درصد از میانگین کشور بالاتر است.

علی حیاتی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین نرخ باسوادی در کل جمعیت ۱۰ سال به بالا در استان (بدون سقف سنی ۴۹ سال) ۸۴ درصد است که در این زمینه استان زنجان یک درصد از میانگین کشور بالاتر است.

وی اظهار کرد: میزان باسوادی در شهرستان‌های ابهر، ‌خرمدره، ‌سلطانیه و زنجان بالاتر از میانگین استان و در شهرستانهای ایجرود، ماهنشان، خدابنده و طارم کمتر از میانگین استان است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: افقی که برای سال ۱۴۰۴ ترسیم شده است، رسیدن به استان سفید در این گام است و امیدواریم که در مرحله نخست (خواندن، نوشتن و محاسبه کردن) در این بازه زمانی به استان سفید برسیم.

وی با بیان اینکه گروه هدف اصلی ما در دوره "سوادآموزی" افرادی هستند که مدرک تحصیلی آنها پایین‌تر از سوم ابتدایی است، گفت: امسال سازمان سوادآموزی برای استان زنجان ۶ هزار و ۶۰۰ نفر در سه دوره حجم تعریف کرده است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۲۹ نفر آموزش‌دهنده فعال در سطح استان اقدام به آموزش این افراد کرده‌اند، اما این تعداد، کفاف آموزش سوادآموزان را در دوره تعریف شده نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: در این راستا از ۱۶۰ نفر از معلمان سراسر استان که در مقطع ابتدایی به ویژه در روستاهای محروم مشغول خدمت هستند، استفاده شده است.

آخرین اخبار