menusearch
sepehreroshan.ir

هزار و ۷۰۰ اثر به دوسالانه جایزه ملی غزل "حسین منزوی" ارسال شد

جستجو
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۴۲:۲۵
۱۴۰۲/۹/۲۵ شنبه
(0)
(0)
هزار و ۷۰۰ اثر به دوسالانه جایزه ملی غزل "حسین منزوی" ارسال شد
هزار و ۷۰۰ اثر به دوسالانه جایزه ملی غزل

سپهر روشن-  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ۴۲۰ شرکت کننده، هزار و ۷۰۰ اثر را در بخش‌های مختلف به دومین دوسالانه جایزه ملی غزل «حسین منزوی» ارسال کردند.

امرالله حسنی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش‌های دومین جایزه ملی غزل حسین منزوی شامل غزل فارسی در قالب تک اثر، غزل ترکی تک اثر و مجموعه غزل (کتاب) است که باید تاریخ انتشار آثار از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ باشد و بخش پژوهش، مقاله، کتاب و پایان نامه را نیز شامل می‌شود.

وی ادامه داد: شاعران و نویسندگان از ۳۱ استان و ۱۳۵ شهر کشور در دومین جایزه ملی غزل حسین منزوی شرکت کرده اند که این موضوع نشان از اعتبار این رویداد ملی است.

حسنی با بیان اینکه میزان آثار ارسالی به دومین جایزه ملی غزل حسین منزوی نسبت به دوره گذشته سه برابر افزایش یافته است، گفت: در این دوره، جوایز بخش کتاب (مجموعه غزل، کتب پژوهشی، پایان نامه و مقاله) شامل برگزیده اول مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال، برگزیده دوم مبلغ ۷۰ میلیون ریال، برگزیده سوم مبلغ ۵۰ میلیون ریال و شایسته تقدیر ۲۰ میلیون ریال تعیین شده است.

وی ادامه داد: جوایز بخش تک اثر نیز شامل برگزیده اول مبلغ ۸۰ میلیون ریال، برگزیده دوم مبلغ ۶۰ میلیون ریال، برگزیده سوم مبلغ ۴۰ میلیون ریال و شایسته تقدیر ۲۰ میلیون ریال تعیین شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در بخش ویژه نیز هیات داوران به سه اثر برگزیده مبلغ ۵۰ میلیون ریال اهدا خواهند کرد.

دومین دوسالانه جایزه ملی غزل «حسین منزوی» دی ماه امسال در زنجان برگزار می‌شود.

حسین منزوی، غزلسرای برجسته معاصر، در سال ۱۳۲۵ در زنجان متولد شد.

وی از دوره جوانی سرودن شعر را آغاز و در سال ۱۳۴۶ خود را به عنوان شاعر مطرح کرد و غزل های او مورد توجه غزلسرایان قرار گرفت.

از منزوی آثار متعددی برجای مانده است که از آن جمله می‌توان به کتاب های "با عشق در حوالی فاجعه"، "از شوکران و شکر"، "با عشق تاب می‌آورم"، "حنجره زخمی تغزل" و گزیده اشعار "از ترمه و تغزل" اشاره کرد.

حسین منزوی در سال ۱۳۸۳ پس از مدتها تحمل رنج بیماری قلبی در بیمارستان شهید رجایی تهران درگذشت.

آخرین اخبار