menusearch
sepehreroshan.ir

۲ هزار واحد مسکونی در سفر رییس جمهور به زنجان واگذار می‌شود

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۲:۵۰
۱۴۰۲/۷/۲۴ دوشنبه
(0)
(0)
۲ هزار واحد مسکونی در سفر رییس جمهور به زنجان واگذار می‌شود
۲ هزار واحد مسکونی در سفر رییس جمهور به زنجان واگذار می‌شود

سپهر روشن - استاندار زنجان گفت: طبق برنامه ریزی‌ها در دور دوم سفر رییس جمهور به استان ۲ هزار واحد مسکونی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

 

محسن افشارچی در شورای مسکن استان، افزود: در حوزه طرح های نهضت ملی مسکن قرارداد حدود ۲ هزار فقره تسهیلات متمم در حال انعقاد بوده و امور مربوط به ۲ هزار فقره تسهیلات متمم دیگر نیز در حال انجام است و استان در بخش تسهیلات تکمیلی، مشکل چندانی نخواهد داشت.

افشارچی با اشاره به پیشتازی استان در بحث طرح های نهضت ملی مسکن طبق بررسی مسوولان امر، گفت: این استان در بحث ساخت نهضت ملی مسکن به ویژه در بخش حمایتی با چالش هایی مواجه بود که با تلاش های انجام گرفته بخشی از آنها کاهش یافت.

این مسوول ادامه داد: استان زنجان، خاکریز اول در ساخت نهضت ملی مسکن بود و با رایزنی های انجام گرفته، موارد و مسائلی از قبیل کاهش میزان بهره تسهیلات پرداختی از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد و افزایش سقف پرداختی ها محقق شد.

استاندار زنجان به موضوع ساخت مسکن در غرب زنجان اشاره کرد و گفت: در این منطقه کار بزرگی در حال انجام بوده و به دلیل واقع شدن فرودگاه، منطقه ویژه اقتصادی و شهرک هایتک در دست احداث در این منطقه، چشم انداز خوبی برای آن قابل تصور است.

افشارچی با بیان اینکه احداث پروژه عمرانی محور شهیدان کریمی در این مسیر اقدام درخور توجهی است، افزود: طرح مسکن ملی کوی زیتون یک طرح خاص در این منطقه به شمار می‌آید.

وی به لزوم آماده سازی زیرساخت های منطقه لیل آباد زنجان تا سفر رییس جمهور به استان، گفت: تاکنون ۴۰۰ قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت به متقاضیان داده شده که تلاش می‌شود ۶۰۰ قطعه دیگر نیز واگذار شود.

 

احداث ۲۷ هزار واحد مسکونی در بخش حمایتی زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در این جلسه، گفت: برش استانی استان در نهضت ملی مسکن در بخش حمایتی ۲۷ هزار واحد، خود مالکی ۱۲ هزار واحد و در بحث بافت فرسوده ۲ هزار واحد است و ۲۰ هزار واحد نیز در بخش مسکن روستایی احداث می‌شود.

اصغر اسماعیلی با بیان اینکه از ۲۷ هزار واحد حمایتی تقریبا ۱۸ هزار واحد تخصیص پروژه شده‌ است، افزود: خرید زمینی به مساحت یک هزار هکتار در غرب زنجان انجام شد که برای ساخت مسکن ملی به کار گرفته خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در سایت شرق زنجان، کوی زنگان، پنج هزار واحد داخل سایت و ۸۰۰ واحد در قسمت شرق وجود دارد که به میانگین پیشرفت ۶۰ درصد رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در کوی زیتون با هماهنگی دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، برق و گاز تا حدودی تامین شده است، گفت: در بخش آب ۹۰ درصد زیرساخت ها انجام شده و میانگین زیرساخت‌های سایر انرژی‌ها نیز به ۷۰ درصد رسیده است.

وی اذعان کرد: اولین سایتی که از کوی زنگان قرار بر تحویل است m۶ بوده و تعدادی از واحدها که در حدود ۲ هزار واحد خواهد بود در شرق و غرب شهر، در زمان سفر رئیس جمهور به استان تحویل متقاضیان خواهد شد.

اسماعیلی گفت: تلاش می‌کنیم تا واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن خیلی سریع به دست متقاضیان برسد تا کمترین دغدغه را در حوزه مسکن داشته باشند.

هدر سایت
آخرین اخبار