پایش گسل‌های زنجان زیر ذربین شبکه شتاب نگاری آنلاین/ ۴۴ درصد از مساحت استان در پهنه با خطر بالای زلزله قرار دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه استان زنجان در حال حاضر ۲۷ ایستگاه شتاب نگار زلزله دارد، گفت: گسل‌های استان زیر ذربین شبکه شتاب نگاری آنلاین پایش می‌شود.   

خشونت آشکار و پنهان میان نوجوانان از کجا آب می‌خورد؟

یک جامعه‌شناس در تحلیل بروز خشونت میان جوانان و نوجوانان که نمونه اخیر آن ویدئوی زد و خورد چند دختر نوجوان بود، روی چند محور از جمله نقش گروه‌های مرجع تاکید کرد و اظهار داشت: ما در جامعه با ساختن گروه‌های مرجع با مشکل مواجهیم.

سهام عدالت و چالش‌های آینده

یکی از چالش‌های اقتصادی دولت آینده، رسیدگی به مساله سهام عدالت است که از دهه ۱۳۸۰ آغاز و در دولت جدید برای نخستین بار امکان معامله آن در بورس فراهم شد، اما برنامه‌ریزی برای ادامه مسیر سهام عدالت تا جایی اهمیت دارد که در صورت نادیده گرفته شدن، می‌تواند به چالش بحران‌ساز اقتصاد کشور تبدیل شود.

اسماعیل امینی مطرح کرد:

تاکید بر رقابتی بودن «نخستین دوسالانه ملی غزل»/توجه به شعر ترکی

دبیر علمی نخستین دوسالانه ملی غزل (حسین منزوی) با تاکید بر رقابتی بودن این جایزه به‌ویژه بخش مجموعه‌اشعار سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ گفت: کتاب‌های شعر ترکی زیادی هرساله منتشر می‌شود به ویژه در قالب غزل که در این دوسالانه آنها نیز مانند اشعار فارسی داوری می‌شوند.

بلایی که دعواهای سیاسی بر سر خصوصی‌سازی می‌آورد

یک پژوهشگر توسعه معتقد است: «تا زمانی که در سطح سیاسی، اجماعی برای پیشبرد خصوصی‌سازی حاصل نشود، فقط عده‌ای با ناسزا گفتن به بخش خصوصی، کاسبیِ سیاسی می‌کنند و البته هزینه آن در تحلیل نهایی از جیب همه ما پرداخت می‌شود.»

کاهش قیمت کالاها با روند نزولی نرخ ارز، چگونه محقق می‌شود؟

کاهش نرخ ارزی که طولانی‌مدت باشد و منجر به کاهش قیمت کالاها شود از آنجایی که می‌تواند کاهش قدرت خرید و آثار تورمی افزایش نرخ ارز را جبران کند، برای اقتصاد کشور مفید خواهد بود. حال این پرسش مطرح است که آیا کاهش روزهای گذشته نرخ ارز این ویژگی‌ها را دارد؟

چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟

مشکلات روحی و روانی مردم در شرایط کرونایی رو به افزایش است و همین بازار کتاب‌های روانشناسی را گرم کرده و کتاب‌های موفقیت و روانشناسی غیرمعتبری فروخته می‌شود. خطرات این کتاب‌ها چیست و چگونه باید آنها را تشخیص داد؟

علت تداوم روند نزولی در معاملات بورس چیست؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مجموع ابهامات حاکم در بازار مانند تصمیم‌گیری در زمینه دامنه نوسان و عدم ورود نقدینگی به این بازار باعث ترس سهامداران و رکود در معاملات بورس شده است.

آخرین اخبار

فهرست