ایجاد صنایع تبدیلی نیاز اساسی زیتون‌کاران طارم زنجان

شهرستان طارم زنجان با داشتن ۲۱ هزار هکتار باغ زیتون و تولید ۱۰۰ هزار تن محصول، پیشرو و رکورد دار تولید این محصول در کشور است اما به دلیل نبود برنامه ریزی اساسی و صنایع تبدیلی، بهره برداران آن، هر ساله با افت و خیزهایی در تولید زیتون مواجه هستند.

مهیا بودن زیرساخت‌ها برای اجرای شیوه جدید عرضه نان در زنجان

حدود یک ماه است که فرآیند نصب کارتخوان های هوشمند در همه واحدهای نانوایی زنجان به اتمام رسیده است و به گفته مسوولان، زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری در این استان برای اجرای مرحله اصلی هوشمندسازی یارانه آرد و نان مهیا است.

زنگ خطری برای بی‌انگیزگی در جوانان ایرانی

بسیاری از ما در مقطعی از زندگی دچار بی‌حوصلگی می‌شویم. عوامل مختلفی مثل تنهایی، مشکل مالی، نگرانی، خواب ناکافی و … در بروز این احساس تأثیر گذارند اما گاهی با وجود آنکه همه‌چیز بر وفق مراد است، بی‌ انگیزه می‌شویم؛ آیا این مسئله طبیعی است؟!

زنانه‌شدن مصرف سیگار؛ دودی که به چشم جهان می‌رود

کارشناسان اجتماعی از سیگار به عنوان دروازه‌ای برای ورود به دیگر آسیب‌های اجتماعی نام می‌برند؛ اما اکنون این «ناهنجاری اجتماعی یا آنومی» پس از عبور از مردان به سرعت به جمعیت زنان رسیده و زنگ خطر را برای سلامت نسل‌های آتی در جهان به صدا درآورده است.

خروج «پزشکی» از رشته­‌های لوکس

رئیسان قوای سه‌­گانه در جلسه سه‌شنبه هفته گذشته(۲۳آذرماه)، کلیات طرح «افزایش دانشجویان و متخصصین حوزه‌های پزشکی» تصویب کردند؛ این تصمیم منطقی «شورای عالی انقلاب فرهنگی» که مبتنی بر مصالح عالی کشور است، مهر تائیدی بود بر مصوبه ۱۸ آبان «ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور».

داستان ادامه‌دار کم‌آبی و زنگ خطر خشکسالی در زنجان

تداوم کاهش میزان بارندگی‌ها از یک سو، افت حجم منابع آبی از سوی دیگر و پیش بینی ها در خصوص وضعیت آینده، صدای زنگ خطر خشکسالی و کم‌آبی در زنجان را بلندتر از قبل کرده و اکنون این پدیده به داستانی ادامه دار و نگران کننده در استان بدل شده است.

شیب تند سالمندی در زنجان و لزوم برنامه‌ریزی برای نیازهای آنان

جمعیت سالمندی زنجان طبق آمارها روند افزایشی به خود گرفته و نسبت به میانگین کشوری نیز رشد پدیده سالخوردگی جمعیت استان بالاتر است که این روند اگرچه ناشی از عوامل مختلف تاثیرگذار بر افزایش امید به زندگی و دارای نکات منفی و مثبت بوده اما نیازمند برنامه ریزی برای بهبود زندگی این قشر است.

مهم ترین دلایل قطعی برق کشور چیست؟

همزمان با افزایش مصرف برق به دلیل بالا رفتن دما، خشکسالی و کاهش توان تولید به دلیل فرسودگی و کاهش دخایر آبی، امسال استخراج ماینرها نیز بر روند صعودی مصرف برق تاثیر گذاشته است.

آخرین اخبار

فهرست