menusearch
sepehreroshan.ir

اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی زنجان از اولویت‌های مهم استان است

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۰:۵۸
۱۴۰۲/۴/۱۲ دوشنبه
(0)
(0)
اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی زنجان از اولویت‌های مهم استان است
اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی زنجان از اولویت‌های مهم استان است

سپهر روشن - مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان گفت: اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی زنجان از اولویت‌های مهم استان است و استاندار حساسیت ویژه ای نسبت به آن دارد.

 

محمدرضا نادری روز دوشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره این شرکت در زنجان افزود: طرح منطقه ویژه اقتصادی اهمیتی زیادی برای استان دارد و از موعد تصویب آن در سال ۱۴۰۰، امور مربوط به آن قدم به قدم پیگیری شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در موضوع تعیین بهره بردار، یک تیم قوی برای این موضوع انتخاب شده و این امیدواری را ایجاد کرده است که کار به صورت محکم و اصولی عملیاتی شود.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان خاطرنشان کرد: مجموع دستگاههای اجرایی استان نیز برای عملیاتی شدن مطلوب منطقه ویژه اقتصادی زنجان پای کار هستند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت منطقه ویژه اقتصادی زنجان نیز در این دیدار به تجربه های موفق تاسیس و راه اندازی برخی مناطق ویژه اقتصادی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: استان زنجان در زمینه هایی همچون صنایع معدنی، نساجی و صنایع غذایی ظرفیت ها و استعدادهای قابل توجهی دارد و جهتگیری ما در مرحله آمایش منطقه ویژه اقتصادی، برنامه ریزی برای استقرار صنایع با ویژگی های عدم آلایندگی و عدم انرژی بری است.

مهدی ثقفی با بیان اینکه پیگیری اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی زنجان با رویکرد تعامل و همدلی با ساکنان محلی دنبال می‌شود، اظهار کرد: تلاش ما حل برخی مسائل مربوط به معارضان مربوط به برخی قطعات زمین این طرح با جلب رضایت است.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی زنجان زمینه بهره مندی ساکنان محلی در موضوعات اشتغال را نیز فراهم می‌کند.

گفتنی است ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان در مجمع تشخیص مصلحت نظام در اردیبهشت ۱۴۰۰ تصویب شد و زنجان پس از ۱۵ سال انتظار به جرگه استان‌های دارای منطقه ویژه اقتصادی پیوست.

در منطقه ویژه اقتصادی، قوانین کسب و کار و تجارت با سایر نقاط کشور متفاوت است.

این مناطق در داخل مرزهای کشور واقع شده اند و هدف آنها شامل افزایش تراز تجاری، اشتغال، افزایش سرمایه گذاری، ایجاد شغل و مدیریت مؤثر است.

هدر سایت
آخرین اخبار