menusearch
sepehreroshan.ir

مسجد بهترین بستر برای تربیت نسل آینده کشور است

جستجو
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۵۷:۵۴
۱۴۰۲/۴/۱۲ دوشنبه
(0)
(0)
مسجد بهترین بستر برای تربیت نسل آینده کشور است
مسجد بهترین بستر برای تربیت نسل آینده کشور است

سپهر روشن- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مسجد، بهترین بستر برای تربیت نسل آینده به عنوان سرمایه های اصلی برای کشور است.

 

حجت‌الاسلام علی خاتمی در آیین افتتاحیه طرح ملی"مسجد، کانون نشاط" ویژه برنامه اوقات فراغت کانون های مساجد با بیان اینکه بهترین فرصت برای ساخت آینده دوره جوانی و بهترین بستر مسجد است، افزود: اعضای کانون های مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج سرمایه آینده کشور هستند.

وی ادامه داد: آینده از آن جوانان است؛ آینده را باید خودشان بسازند و از همین امروز هم باید قدم در این راه بگذارند.
امام جمعه زنجان به کلید واژه های ایمان و امید در سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود:ایمان اگر توام با امید باشد موفقیت حتمی است.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه اگر ولایت و امامت نبود، قرآن، اسلام و سیره پیامبر بیمه نمی‌شد، گفت: عید غدیر خم، افضل اعیاد مسلمین است.

آموزش ۱۲ رشته در کلاس های اوقات فراغت کانون های مساجد
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه پیش بینی می‌شود حدود هشت هزار نفر در این برنامه‌های اوقات فراغت مساجد در استان شرکت کنند، گفت: امسال ۲۵۰ کانون از ۳۸۵ کانون فعال در استان مجری برنامه های طرح اوقات فراغت در مساجد استان زنجان است.
محسن اسلامی افزود: در زمان حاضر بیش از ۱۴ هزار نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند و در این حوزه فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در بسیاری از روستاها، کانون های مساجد به عنوان تنها مرکز فرهنگی و هنری عهده دار فعالیت های این حوزه هستند، افزود: بیش از ۵۸ درصد کانون های استان در مناطق روستایی و ۴۱ درصد نیز در مناطق شهری واقع شده است.
مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان گفت: کلاس های اوقات فراغت کانون های مساجد استان در سال جاری در سه محور فرهنگی، هنری و نوآوری در ۱۲ رشته مختلف برگزار می‌شود.