menusearch
sepehreroshan.ir

کلاهبرداری میلیاردی ارزهای دیجیتال در زنجان

جستجو
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۲:۱۵
۱۴۰۲/۳/۷ یکشنبه
(0)
(0)
کلاهبرداری میلیاردی ارزهای دیجیتال در زنجان
کلاهبرداری میلیاردی ارزهای دیجیتال در زنجان

به نقل از پایگاه خبری پلیس زنجان سرهنگ محسن غنیمتی روز چهارشنبه با تشریح این خبر افزود: در پی مراجعه و شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری رایانه ای به بهانه سیگنال دهی در حوزه فارکس (سیگنال دهی با برآیند مثبت) موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در یکی از استان‌های کشور مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا خدابنده منتقل شد.
سرهنگ غنیمتی با بیان اینکه متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات جمع آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد گفت: شگرد کلاهبرداری این فرد سیگنال دهی در حوزه فارکس و در بستر تلگرام بوده که به این بهانه اقدام به معامله گری رمز ارزهای مالباخته به نفع خود می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در پایان ضمن هشدار به شهروندان تاکید کرد: عموم مردم با توجه به شیب تند وقوع پرونده های کلاهبرداری در حوزه رمز ارزها، قبل از ورود به هر حوزه ای به ویژه رمز ارزها، با اصول و قوانین و همچنین مخاطرات آن آشنا شوند.

کلاهبرداری با رسیدساز اینترنتی
رئیس پلیس فتا استان زنجان از دستگیری کلاهبرداری که با رسید ساز جعلی مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد و گفت: در پی مراجعه و شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه شخصی با ارائه رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سید احمد موسوی افزود: برابر با اظهارات شاکی، شخصی به ظاهر مسافر در قبال دریافت خدمات مکانیکی، پس از دریافت شماره کارت شاکی اعلام می‌کند هزینه خدمات ارائه شده را به‌ صورت اینترنتی واریز کرده است و اقدام به ارائه رسید پرداخت بانکی می‌کند، در ادامه مالباخته پس از بررسی حساب بانکی‌ خود متوجه می‌شود که هیچ‌گونه وجهی به حساب بانکی واریز نشده و رسید ارائه شده جعلی بوده است.
این مسئول انتظامی گفت: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در یکی از استان‌های کشور مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا زنجان منتقل شد.
وی با بیان اینکه متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات جمع آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: در داد و ستدها صرفاً به رسید ارائه شده توسط خریدار اعتماد نکنند و با بررسی حساب بانکی از واریز وجه اطمینان حاصل کنند.
سرهنگ موسوی تاکید کرد: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و نسبت به فعال‌سازی سامانه پیامکی حساب بانکی خود اقدام کنند تا در صورت واریز و برداشت وجه مطلع شوند.

 

قاتل متورای در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان در پی قتل دختر ۲۳ ساله زنجانی از دستگیری قاتل متواری در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد و گفت: در پی قتل این دختر با اسلحه کمری در شهرک گلشهر، دستگیری قاتل متواری در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه محمدعلی آدینه لو افزود: قاتل که مردی ۴۰ ساله بود بعد از شلیک گلوله به سر مقتول از محل متواری و به یکی از محورهای مواصلاتی استان گریخته بود.
وی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی مسیر تردد قاتل رصد و شناسایی و در یک عملیات ضربتی متهم در عوارضی اتوبان زنجان – قزوین دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان به کشف یک قبضه کلت جنگی غیر مجاز و مقادیری گلوله جنگی از مخفیگاه قاتل اشاره و اظهار کرد: قاتل انگیزه خود از این قتل را اختلافات شخصی عنوان کرد.

هدر سایت
آخرین اخبار