menusearch
sepehreroshan.ir

۳۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مالیات بر ارزش افزوده در زنجان هزینه شد

جستجو
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۷:۵۶:۲
۱۴۰۳/۲/۵ چهارشنبه
(0)
(0)
۳۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مالیات بر ارزش افزوده در زنجان هزینه شد
 ۳۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مالیات بر ارزش افزوده در زنجان هزینه شد

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده ‌در شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان برای عمران و آبادنی شهرها و روستاها هزینه شده است.

فیروز شکوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته بیش از هزار و 700 میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری استان واریز شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ نیز هزار و 600 میلیارد تومان ز سوی امور مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت و چهار هزار میلیارد ریال نیز بابت یک درصد بهداشت به خزانه واریز شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان درآمد مالیاتی را منبعی پایدار و سالم برای تامین هزینه ها عنوان کرد و افزود: علاوه بر این موارد، مالیات، کارکرد تنظیم‌گری در بازار را نیز دارد.

شکوری با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت سیزدهم تمرکز جدی بر مالیات است،‌گفت: در این راستا تلاش دولت ایجاد یک نظام مالیاتی موفق و عادلانه است تا این مهم در رفاه عمومی و عمران و آبادانی کشور تاثیرگذار باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان به لزوم نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی تاکید کرد و افزود: وقتی پرداخت مالیات در جامعه نهادینه شود، پاسخگویی نهادهای اجرایی نیز در خصوص هزینه کرد منابع افزایش می‌یابد.

شکوری اظهار کرد: هزینه کرد مالیات در عمران و آبادانی شهرها و روستاها موجب فرهنگ سازی و تشویق و ترغیب مردم به پرداخت به موقع مالیات می‌شود.

وی گفت: بیش از ۹۵ درصد از درآمدهای استان از طریق مالیات تامین می‌شود.

آخرین اخبار